Az április úgy suhant el, hogy arra szavak sincsenek. Emlékszem arra, hogy április elején volt húsvét, de pihenés helyett úgy zajlott a magyar politikai közélet, hogy egy percnyi megállás sem volt. Aktiválódott a NERflix, és ez a sok interjú, podcast, kihulló csontvázak elvitték a fókuszt az olvasásról. Illetve, ez nem teljesen igaz, mert olvastam, de nem haladtam úgy, hogy szerettem volna. Lássuk mi volt áprilisban, az IDEGrendszerváltáson kívül.
beszerzés
októberi zárás - CoHo újabb könyve a mozikban, Attenborough gyűjtemény bővítés, és persze romantikus könyvek
Az október villámgyorsan elröppent, viszonylag eseménytelenül, de az ősz az ilyen. Amikor nem olvasok, akkor bedarál a munka, amikor nem dolgozom, akkor próbálom utolérni magam a háztartással, amikor nem takarítok, akkor a családdal és barátaimmal vagyok. De azért történt egy két izgi dolog a hónapban, volt pár impulzív beszerzésem, és jó pár szuper könyvet is elolvastam.
blogger élet
Élfestés, könyvesbloggerek leáldozása, AI könyvborítók, dark romance mánia és Tiktok szenzációk - íme az én népszerűtlen könyves véleményeim

Szeptember végére becsúszott még egy témázós bejegyzéskör, aminek főszereplője a NÉPSZERŰTLEN KÖNYVES VÉLEMÉNYEKEN van, úgyhogy ez most a bejegyzés most nem lesz finomkodós (amúgy se szoktam az lenni). Elárulom, hogy mit gondolok az élfestés mániáról, a dark romance-ról és arról, hogy mennyire buzdít a Booktok arra, hogy halmozzuk fel a könyveket, és mennyire ciki, ha nem olvasunk trendi könyveket és lamentálok azon is, hogy a kiadók mostanság miért a booktokkerek imádják.
A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából megjelent a lassan klasszikussá vált Poldark család első része a Ross Poldark. Hallhattatok már róla, sőt lehet láttátok valamelyik filmet vagy sorozatot, de mint legtöbben tudjuk a könyv élménye kárpótolhatatlan... Gyertek és kövessétek a blogturné állomásait és ismerjétek jobban meg a könyvet!
Nemrég lehetőségem nyílt előolvasni Hidasi Judit új regényét, ami az Álomgyár Kiadónál jelenik meg szeptember végén. Kaptam az alkalmon, mert imádtam az összes Hidasi regényt (tudjátok ömlengtem már róluk ITT, ITT és ITT), így nagyon kíváncsi voltam, hogy krimi/thriller műfajban mit alkot majd Judit. Bennem volt a para azért, mert ez a kedvenc könyves műfajom, de Judit profin megugrotta a szintet. Az Elveszve egy jó krimi lett, amin végig izgultam, és nagyon megszerettem a karaktereket.
Az egyik kedvencemként tartom számon Jo Nesbø-t, bár még nem olvastam tőle csak két könyvet a Harry Hole sorozatból, de ez nem számít. Ő az az író, akinek vakon bízok a stílusában, mert elképesztő hangulatot képes átadni a regényein keresztül. Amikor a Kossuth Kiadó megkeresett, hogy ajánlja a híres Shakespeare átiratként készült Macbethet tőle, nem mondhattam nemet. És jól is tettem! A Machbeth egy erős regény lett, és bár néhány része kicsit teátrális, és megosztó, de szerintem még ez is jól áll a skandináv krimik királyájának.
Tök jó témát szavaztunk meg most a csajokkal, úgyhogy ebben a posztban szabadon csaponghatunk a könyvesbloggerségről, amiben azért elég sok minden beletartozik a blog életben tartásáról, a recenziók kérése/nem kéréséig, az írói megkeresésektől, az önmarketingig, és persze az olvasás szeretétig. Nem mondom, hogy ez lesz az utolsó bejegyzés a témában, de ha úgy vesszük ez az első ilyen, és van miről írnom, úgyhogy készíts be hidegélelmet és bloggerkedésre fel!
Azt hiszem, ha az ember sokat olvas és túl van már a harmincon, akkor kikerülhetetlen, hogy előbb-utóbb életmód könyveket vesz a kezébe. Nálam ez Marie Kondo Tiszta öröm könyvével kezdődött, azóta pedig szemet vetett néhány hasonló példányra, és olvastam is például a Lagomot. Sarah Knight könyvéről nem hallottam addig a pontig, amíg a Kiskapu Kiadó marketingese meg nem keresett, hogy mi lenne ha elolvasnám. Innen is köszönöm a könyvet, mert nem bántam meg, hogy bevállaltam a Nagy ívbent, mert nagyon érdekes és vicces olvasmány élményt adott.
Elérkezett 2017 utolsó napja, így a blog életével kapcsolatos dolgokról is szeretném megemlékezni. Nyugi, nem lesz hosszú, hiszen már néhány másik posztban elárultam erről az évről néhány dolgot úgy mint:
Szóval jöjjön a többi érdekesség, hogy hány könyvet olvastam el idén, hány oldal volt ez összesen, honnan érkeztek a látogatóim a blogra, melyik könyv volt a leghosszabb, melyik volt a legaktívabb hónap a blog történetében, és milyen jó dolgok történetek velem idén, és mik a terveim jövőre.
Mészöly Ágnestől már olvastam egy könyvet, történetesen a Darwin játszmát, ami szintén ifjúsági könyv volt, és elég kemény témát dolgozott fel. A történet 4 lányról szól, akik az egyik tanárjukat keverik bajba, aminek durva következményei lesznek. Kíváncsi voltam, hogy az írónő hogyan dolgozza fel a mozgáskorlátozott Dani történetét, így amikor megkaptam a Pagony Könyvesbolttól könyvet elolvasásra, nem vártam sokáig. És milyen jól tettem! Mert ez a könyv nagyon tanulságos, és szívmelengető olvasmány volt a hideg januári estéken.
most kezdjem megint ezt is azzal, hogy
az április könyves posztok szempontjából elég gyér volt: 5 bejegyzés született, ebből 1 képes poszt, 1 könyvfesztiválos beszámoló és 2 recenzió és persze az előző havi beszerzéses poszt. áprilisban 4 könyvet olvastam el a moly szerint: DAC5, Az özvegy, Sky Key, Az üvegpalota. még sokról nem volt poszt, mert turnéban érkezik hamarosan, úgyhogy addig nem mondanék róluk semmit. ellenben a könyvbeszerzések azért akadtak bőven áprilisban.
kapásból áprilist írtam címnek, mert annyira benne vagyok már ebben a hónapban, pedig még csak most kezdődött el. de ne szaladjunk annyira előre, hiszen eltelt újabb egy hónap, ráadásul az első tavaszi. a március nekem elég sok változást tartogatott, de azért jutott időm olvasni, és szerencsére (a pénztárcámnak sajnos) egy könyvesboltba is eljutottam és vettem pár könyvet.
jöttek a recenziók is, javában olvasom őket, úgyhogy készítettem ebben a szépséges tavaszi napsütésben sok szép képet a könyveimről. nyugi, nem szándékozom a zakkantanett insta oldalból zakkant_reading-et gyártani, maradok inkább az állatfotóknál, a giccses naplementéknél, és a gyerekfotóknál, meg kajafotóknál és hülye szelfiknél. noh ennyi kitérő után nézzük a márciust, ami ha jól számolom 12 könyvet hozott a polcra.
A szórakoztató mesekönyvet a Blogturné Klub hat játékos kedvű bloggere vette a kezébe. Éld át te is velünk az élményt, és ne felejts el játszani sem, hiszen a Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából három könyvet is kisorsolunk.
hosszú hónap volt ez az április, de nem panaszkodom, mert egyre közelebb van a nyár, melegebbek a napok, elpakoltam a téli kabátokat, a csizmákat és grasszálhatok a hawaii naplementét ábrázoló vizuális környezetszennyezésnek becézett széldzsekimben.
és ha már április, akkor volt egy csomó poszt a blogon, szám szerint 11, ez már eleve rekord a többi hónaphoz képest. sok recenziót olvastam, mert a könyvkiadók belehúztak a Könyvfesztiválra, amin én is kint jártam és tök jó napot töltöttem el Pupival és Tittivel. de erről majd később.
április elején megleptem magamat egy Paperwhite Kindle olvasóval, mert februárban visszaszolgáltattam a cégest, és így olvasó nélkül maradtam. kaptam kölcsön barátnőmtől, mert jöttek elektronikus recik, azokkal meg haladni kellett, de már égett a fejem, hogy nálam van az övé, így inkább rendeltem egyet. persze mire megjött eltelt egy kis idő, de amikor kézhez kaptam és beüzemeltem azonnal szerelem lett. itt éppen ketten pózolunk a vonaton.
még nincs hozzá tartó, egyszerűen tök bénákat találtam a kedvenc kínai/japán webshopomban, de nem adom fel. rendelek valami cukit egyszer biztosan. legjobban egy lajhárosnak örülnék. ez például elég menő, de 80 dolcsit sajnálok érte azért.
de akkor, hogy a valós beszerzésekről és ne a jövőbeli álmokról is essen szó. 2 könyvet kaptam postán áprilisban, ezek Athenaeum-os recik voltak. A Bunkerrajzoló, amit gyorsan dedikáltattam is a Könyvfesztiválon Géczi Jánossal és a Vad Fruttik énekesével Likó Marcellal, a másik könyv Árvay Gréta Elmerülve című könyve, amit szvinger klubokról szól, garantáltan érdekes téma lesz. hamarosan írok majd róluk a blogon.
a többi könyv, ami hozzám érkezett azt mind a Könyvfesztiválról cipeltem haza, és mindről már volt szó a blogon. 3 Könyvmolyképző könyv érkezett velem a polcra onnan: Nyár trilógia befejező része (hamarosan lesz róla poszt), Mara Dyer eszmélése, Callie, Kayden és a megváltás. átvettem a Maxim Kiadó standjánál a Leon Leyson és a lehetetlen való vált című könyvet (ezt gyorsan kölcsön is adtam Pupillának, remélem neki is tetszeni fog) és A végzetem című könyvet. a Fumax standjánál megkaptam a Madarak a dobozban című könyv, amit most hétvégén el is olvastam és hűűűűűhhhhaaaa. de nagyon a jó értelemben! alig várom, hogy írjak róla.
Mórától a Mire jó a rosszfiú? érkezett és a képen látható Darwin játszma kakkuktojás, mert már márciusban megkaptam, de mivel dedikáltam Mészöly Ágnes írónővel a Könyvfeszten, így ez is idekerült. az írónő amúgy nagyon aranyos volt, és dedikációban azt írta hogy "Éljenek a bloggerek" mert meséltem, hogy van egy könyves blogom, ahol hamarosan írok a könyvről.
a Könyvfesztivál amúgy idén nagyon jó élmény volt. az előző 2 évben, de főleg a tavalyin inkább munkával telt, de idén csak úgy ott voltam és lógtam a többi bloggerrel és nézelődtünk egész nap. fél 12 felé mentem ki, összefutottam Pupival és Tittivel, majd belevetettük magunkat a forgatagba. elvándoroltunk minden standhoz, szereztünk könyvjelzőket, repi cuccokat és nézelődtünk. tök erős volt mert nem vettem egy könyvet sem magamnak, igaz jó akciókat sem láttam és egy idő után annyian voltak bent, hogy leizzadtunk és csak arra vágytunk hogy igyunk egy jegeskávét (innen is köszi Pupi a kávét, életmentő volt!). minden recit átvettem és cipelgettem őket egy szatyorban és közben mindenkivel leálltunk beszélni, akit ismertünk.
végre személyesen taliztam Teklával, Amadeával, Billel, Theodora-val, akinek kitűzője is volt. Nitaval is váltottunk néhány szót, plusz egy csomó molyt láttam (kitűzőkről és a csajok elmondásai alapján felismertem pár emberkét), meg a Blogturnés csajokkal is állandóan egymásba futottunk, főleg a Könyvmolyképző standjánál.
délután felé megéheztünk, úgyhogy elmentünk a szerzeményeket lepakolni, Pupi meg Titti a kocsihoz, én meg haza (szerencse, hogy 2 percre lakom a Millenáristól) aztán elmentünk ebédelni marha egészségeset a Burger Kingbe. utána visszamentünk még bandázni a fesztre. az idő tökéletes volt, lehetett kint ülni, szépen sütött a nap (le is pirult az arcom másnapra, bezzeg Pupi tudta a tutit, ő kente magát 50-es faktorú naptejjel!). a többiek Billel kiegészülve elindultak fagyizni, nekem megérkeztek barátnőmék 2 gyerkőccel úgyhogy velük is tettem még egy kört. néha éreztem a késztetést, hogy ez meg az a könyv kéne, de megbírtam állni. valami 6 óra felé értem haza hullafáradtan és boldogan, úgyhogy azt hiszem be is dőltem az ágyba és szétaludtam magam. sajnálom, hogy kihagytam a KMK-s össznépi bulit, de nulla erőm nem volt már csak vízszintesben lenni és bámulni ki a fejemből.
szóval az április, főleg a vége elég jó volt. még gyorsan átvettem április utolsó napján a Nick és Norah végtelen éjszakját a Pagony könyvesboltban, úgyhogy ezt is ideveszem még.
Recik száma: 10 (ajjajjj... :D)
Vásárlás: 0, bár a Kindlet azért ideszámolom, az meg eléggé elbillenti a mérleg nyelvét. idén már nem veszek semmit sem magamnak ezek után.
Többiek is garázdálkotak ebben a hónapban: Pupilla, Amadea, Katacita, Theodora, Nita, Tekla, Nikkincs, Szilvamag
és ha már április, akkor volt egy csomó poszt a blogon, szám szerint 11, ez már eleve rekord a többi hónaphoz képest. sok recenziót olvastam, mert a könyvkiadók belehúztak a Könyvfesztiválra, amin én is kint jártam és tök jó napot töltöttem el Pupival és Tittivel. de erről majd később.
április elején megleptem magamat egy Paperwhite Kindle olvasóval, mert februárban visszaszolgáltattam a cégest, és így olvasó nélkül maradtam. kaptam kölcsön barátnőmtől, mert jöttek elektronikus recik, azokkal meg haladni kellett, de már égett a fejem, hogy nálam van az övé, így inkább rendeltem egyet. persze mire megjött eltelt egy kis idő, de amikor kézhez kaptam és beüzemeltem azonnal szerelem lett. itt éppen ketten pózolunk a vonaton.
még nincs hozzá tartó, egyszerűen tök bénákat találtam a kedvenc kínai/japán webshopomban, de nem adom fel. rendelek valami cukit egyszer biztosan. legjobban egy lajhárosnak örülnék. ez például elég menő, de 80 dolcsit sajnálok érte azért.
de akkor, hogy a valós beszerzésekről és ne a jövőbeli álmokról is essen szó. 2 könyvet kaptam postán áprilisban, ezek Athenaeum-os recik voltak. A Bunkerrajzoló, amit gyorsan dedikáltattam is a Könyvfesztiválon Géczi Jánossal és a Vad Fruttik énekesével Likó Marcellal, a másik könyv Árvay Gréta Elmerülve című könyve, amit szvinger klubokról szól, garantáltan érdekes téma lesz. hamarosan írok majd róluk a blogon.
a többi könyv, ami hozzám érkezett azt mind a Könyvfesztiválról cipeltem haza, és mindről már volt szó a blogon. 3 Könyvmolyképző könyv érkezett velem a polcra onnan: Nyár trilógia befejező része (hamarosan lesz róla poszt), Mara Dyer eszmélése, Callie, Kayden és a megváltás. átvettem a Maxim Kiadó standjánál a Leon Leyson és a lehetetlen való vált című könyvet (ezt gyorsan kölcsön is adtam Pupillának, remélem neki is tetszeni fog) és A végzetem című könyvet. a Fumax standjánál megkaptam a Madarak a dobozban című könyv, amit most hétvégén el is olvastam és hűűűűűhhhhaaaa. de nagyon a jó értelemben! alig várom, hogy írjak róla.
Mórától a Mire jó a rosszfiú? érkezett és a képen látható Darwin játszma kakkuktojás, mert már márciusban megkaptam, de mivel dedikáltam Mészöly Ágnes írónővel a Könyvfeszten, így ez is idekerült. az írónő amúgy nagyon aranyos volt, és dedikációban azt írta hogy "Éljenek a bloggerek" mert meséltem, hogy van egy könyves blogom, ahol hamarosan írok a könyvről.
a Könyvfesztivál amúgy idén nagyon jó élmény volt. az előző 2 évben, de főleg a tavalyin inkább munkával telt, de idén csak úgy ott voltam és lógtam a többi bloggerrel és nézelődtünk egész nap. fél 12 felé mentem ki, összefutottam Pupival és Tittivel, majd belevetettük magunkat a forgatagba. elvándoroltunk minden standhoz, szereztünk könyvjelzőket, repi cuccokat és nézelődtünk. tök erős volt mert nem vettem egy könyvet sem magamnak, igaz jó akciókat sem láttam és egy idő után annyian voltak bent, hogy leizzadtunk és csak arra vágytunk hogy igyunk egy jegeskávét (innen is köszi Pupi a kávét, életmentő volt!). minden recit átvettem és cipelgettem őket egy szatyorban és közben mindenkivel leálltunk beszélni, akit ismertünk.
végre személyesen taliztam Teklával, Amadeával, Billel, Theodora-val, akinek kitűzője is volt. Nitaval is váltottunk néhány szót, plusz egy csomó molyt láttam (kitűzőkről és a csajok elmondásai alapján felismertem pár emberkét), meg a Blogturnés csajokkal is állandóan egymásba futottunk, főleg a Könyvmolyképző standjánál.
délután felé megéheztünk, úgyhogy elmentünk a szerzeményeket lepakolni, Pupi meg Titti a kocsihoz, én meg haza (szerencse, hogy 2 percre lakom a Millenáristól) aztán elmentünk ebédelni marha egészségeset a Burger Kingbe. utána visszamentünk még bandázni a fesztre. az idő tökéletes volt, lehetett kint ülni, szépen sütött a nap (le is pirult az arcom másnapra, bezzeg Pupi tudta a tutit, ő kente magát 50-es faktorú naptejjel!). a többiek Billel kiegészülve elindultak fagyizni, nekem megérkeztek barátnőmék 2 gyerkőccel úgyhogy velük is tettem még egy kört. néha éreztem a késztetést, hogy ez meg az a könyv kéne, de megbírtam állni. valami 6 óra felé értem haza hullafáradtan és boldogan, úgyhogy azt hiszem be is dőltem az ágyba és szétaludtam magam. sajnálom, hogy kihagytam a KMK-s össznépi bulit, de nulla erőm nem volt már csak vízszintesben lenni és bámulni ki a fejemből.
szóval az április, főleg a vége elég jó volt. még gyorsan átvettem április utolsó napján a Nick és Norah végtelen éjszakját a Pagony könyvesboltban, úgyhogy ezt is ideveszem még.
Recik száma: 10 (ajjajjj... :D)
Vásárlás: 0, bár a Kindlet azért ideszámolom, az meg eléggé elbillenti a mérleg nyelvét. idén már nem veszek semmit sem magamnak ezek után.
Többiek is garázdálkotak ebben a hónapban: Pupilla, Amadea, Katacita, Theodora, Nita, Tekla, Nikkincs, Szilvamag
ma az egész nap hülye április tréfákkal volt tele, ez a poszt nem az lesz. nincs semmi tréfa, a március úgy szalad el, hogy felocsúdni sem volt időm. sok munkám van, még több olvasnivaló, ahogy egyre közeledik a Könyvfesztivál, így a könyves beszerzések is megszaporodtak.
egyetlen egy könyvet vásároltam ebben a hónapban, ő pedig Karen Marie Moning Tündérkrónika sorozatának 3. darabja. az első részt imádtam, csak lusta disznó voltam írni róla, de a 2. rész már megvan, így úgy gondoltam, hogy meglepem magam a harmadikkal, mert megérdemlem. olcsó volt, csak valami 1290 ft a Könyvudvarból. éljen.
ezenkívül szinte csak recenziók áramlottak hozzám. Ghostman - A megoldóember és az Elveszett lányok országa a Libritől, a Darwin-játszma a Móra Kiadótól. hamarosan mindegyikről olvashattok a blogon mert turnézunk velük. a Ghostmant már "kivégeztem" és eléggé tetszett, hogy betekintést nyerhettem a bankrablók világába, az Elveszett lányok országa meg sokkoló a maga minden borzalmával.
megjött 2 régebbi recenzióm papírkiadása is: Nem akartam veled élni, és Csodák ideje. mindkettőről már van poszt, még januárban írtam róluk.
könyvet nem kaptam, nem is ajándékoztam, a Rukkoláról érkezett még egy szerzeményem, mert rájöttem március elején, hogy bent állnak a pontjaim egy stoppolt könyvön, amiről leszedtem a pontokat, így a maradék párral együtt lecsaptam Melissa Hill Míg el nem felejtem romantikus rózsaszín regényére, ami postán érkezett meg március elején.
jah és valahogy kaptam egy Könyves magazint is valakitől, amin a Lena Dunham szerepel. szerintem ez még előző havi nyeremény a Facebook-ról valamilyen játék folyamán. mondjuk nem olvastam még el a magazint, mert mikor legutóbb otthon jártam anyunál, akkor nem volt rá időm. nah de majd most, húsvétkor! várom már, hogy egy kicsit otthon legyek és csak úgy semmit se csináljak, csak egész nap szotyizzam és olvashassak nyugiban. a legjobb lenne ha nem lenne orkán erejű szél, és lehetne mindezt tenni a napsütésen. már nem bírom a hullafehérségemet. jó lenne, ha igazi napsütéses tavasz lenne, a legjobb meg ha egyből nyár mondjuk.
egyébként magamhoz mérten csomó posztom lesz áprilisban (sok könyvet bevállaltam a blogturnéban) és ha egyszer végre ezeken túljutok és lesz szabadidőm, akkor megírom régebbi elmaradásaimat is.
többiek: Pupilla, Szilvamag ,theodora, Tekla, Nita, Nikkincs, katacita
egyetlen egy könyvet vásároltam ebben a hónapban, ő pedig Karen Marie Moning Tündérkrónika sorozatának 3. darabja. az első részt imádtam, csak lusta disznó voltam írni róla, de a 2. rész már megvan, így úgy gondoltam, hogy meglepem magam a harmadikkal, mert megérdemlem. olcsó volt, csak valami 1290 ft a Könyvudvarból. éljen.
ezenkívül szinte csak recenziók áramlottak hozzám. Ghostman - A megoldóember és az Elveszett lányok országa a Libritől, a Darwin-játszma a Móra Kiadótól. hamarosan mindegyikről olvashattok a blogon mert turnézunk velük. a Ghostmant már "kivégeztem" és eléggé tetszett, hogy betekintést nyerhettem a bankrablók világába, az Elveszett lányok országa meg sokkoló a maga minden borzalmával.
megjött 2 régebbi recenzióm papírkiadása is: Nem akartam veled élni, és Csodák ideje. mindkettőről már van poszt, még januárban írtam róluk.
könyvet nem kaptam, nem is ajándékoztam, a Rukkoláról érkezett még egy szerzeményem, mert rájöttem március elején, hogy bent állnak a pontjaim egy stoppolt könyvön, amiről leszedtem a pontokat, így a maradék párral együtt lecsaptam Melissa Hill Míg el nem felejtem romantikus rózsaszín regényére, ami postán érkezett meg március elején.
jah és valahogy kaptam egy Könyves magazint is valakitől, amin a Lena Dunham szerepel. szerintem ez még előző havi nyeremény a Facebook-ról valamilyen játék folyamán. mondjuk nem olvastam még el a magazint, mert mikor legutóbb otthon jártam anyunál, akkor nem volt rá időm. nah de majd most, húsvétkor! várom már, hogy egy kicsit otthon legyek és csak úgy semmit se csináljak, csak egész nap szotyizzam és olvashassak nyugiban. a legjobb lenne ha nem lenne orkán erejű szél, és lehetne mindezt tenni a napsütésen. már nem bírom a hullafehérségemet. jó lenne, ha igazi napsütéses tavasz lenne, a legjobb meg ha egyből nyár mondjuk.
egyébként magamhoz mérten csomó posztom lesz áprilisban (sok könyvet bevállaltam a blogturnéban) és ha egyszer végre ezeken túljutok és lesz szabadidőm, akkor megírom régebbi elmaradásaimat is.
többiek: Pupilla, Szilvamag ,theodora, Tekla, Nita, Nikkincs, katacita
Nemrég felkeresett a Firkavarázs blog írója (már egy ideje olvasgatom a blogot, ajánlom a könyvszeretőknek), hogy vessek egy pillantást e-könyvére, ami 2014-ben jelent meg. Mivel érdekesnek találtam a fülszöveget máris indulhattam Yvone-nal együtt Skócia különleges vidékére, ahol nagyon érdekes kalandok várnak a fiatal lányra.
A Park Kiadó jóvoltából már a második Nicolas Barreau kötet jelenik meg Magyarországon. Az Álmaim asszonya egy igazi romantikus könyv, amely elrepít minket a szerelem városába, Párizsba.
A Blogturné Klub 5 bloggere március 3-tól minden másnap teszi közzé a véleményét, és még sok érdekes információt tudhattok meg a regényről.
ez egy jó hónap volt, mármint ami a könyvbeszerzéseket illeti. egy könyvet sem vásároltam februárban, és egy akció sem tudott elcsábítani, úgyhogy ez egy rövid lista, deviszont írtam egy kicsit a februárról, ha már ez egy blognak nevezett valami. a lényeg kiemeltem bolddal, a többi meg bullshit úgyis.
ebben a hónapban a Rukkola nálam lefutott, nulla ponttal nem tudok könyveket szerezni, feltenni pedig a felfordult életem jelen pillanatában nem is merészelek semmit sem. macera az eljuttatás, postán sorban állás, és a könyvek szortírozása úgyhogy most szünetet tartok.
egyetlen egy kis vékonyka recenziós könyv futott be februárban, ő Nicolas Barreau-tól az Álmaim asszonya volt, amit stílusosan (mikor máskor, de most komolyan?)Valentin Bálint-napon olvastam ki egy szuszra. elöljáróban annyit, hogy imádtam, imádtam, imádtam. lesz belőle Blogturné, úgyhogy majd jövök poszttal.
amúgy egy kicsit nehezen haladok az olvasással, mert mindenféle események történetek (felmondás, visszaarégihelyredemégisújközegbe, beilleszkedés, intéznivalók, belerázódás újra a 8 órás etapokba, meetingek, meetingek hátán, új feladatok, kihívások) úgyhogy mire nap végén hazajutok már nagyjából pont annyi szellemi képességem van, hogy megnézzek egy cuki lajháros gifet, aztán bedőljek az ágyba, nemhogy haladjak az olvasnivalókkal. ehhh.
közben jött egy kis fasza nátha is, ami még mindig kitart némi köhögéssel, de már jövök ki belőle. az edzőm is eltörte a karját és béna a helyettesítés, aztán a betegség miatt sem jutottam le a terembe 1,5 hete, úgyhogy már sportmegvonásom is van. de amíg nem tudok megcsinálni 2 négyütemű fekvőt, hogy ne kapjak köhögőrohamot és legyen levegőm, addig azt hiszem hanyagolnom kell a sportot. brühühühühü.
az viszont feldob, hogy végre tavasz van, és a tél úgy telt el, hogy idén egyszer sem vettem fel a nagyon meleg télikabátomat, és a téli vastag csizmámat, szóval tőlem a héten lehet hózápor, havazás, vagy esti fagy azt is lefosom magasról. éljen az új évszak, ha összeszedem magam akkor jönnek az új posztok meg minden jóság. addig magamba döntöm ezt a vödörnyi kamilla teát, hogy ne fájjon a torkom.
havi mérleg: 1 recenzió
többiek is ügyesek voltak: Amadea, PuPilla, Theodora, Katacita, Tekla, Nita
ebben a hónapban a Rukkola nálam lefutott, nulla ponttal nem tudok könyveket szerezni, feltenni pedig a felfordult életem jelen pillanatában nem is merészelek semmit sem. macera az eljuttatás, postán sorban állás, és a könyvek szortírozása úgyhogy most szünetet tartok.
egyetlen egy kis vékonyka recenziós könyv futott be februárban, ő Nicolas Barreau-tól az Álmaim asszonya volt, amit stílusosan (mikor máskor, de most komolyan?)
amúgy egy kicsit nehezen haladok az olvasással, mert mindenféle események történetek (felmondás, visszaarégihelyredemégisújközegbe, beilleszkedés, intéznivalók, belerázódás újra a 8 órás etapokba, meetingek, meetingek hátán, új feladatok, kihívások) úgyhogy mire nap végén hazajutok már nagyjából pont annyi szellemi képességem van, hogy megnézzek egy cuki lajháros gifet, aztán bedőljek az ágyba, nemhogy haladjak az olvasnivalókkal. ehhh.
közben jött egy kis fasza nátha is, ami még mindig kitart némi köhögéssel, de már jövök ki belőle. az edzőm is eltörte a karját és béna a helyettesítés, aztán a betegség miatt sem jutottam le a terembe 1,5 hete, úgyhogy már sportmegvonásom is van. de amíg nem tudok megcsinálni 2 négyütemű fekvőt, hogy ne kapjak köhögőrohamot és legyen levegőm, addig azt hiszem hanyagolnom kell a sportot. brühühühühü.
az viszont feldob, hogy végre tavasz van, és a tél úgy telt el, hogy idén egyszer sem vettem fel a nagyon meleg télikabátomat, és a téli vastag csizmámat, szóval tőlem a héten lehet hózápor, havazás, vagy esti fagy azt is lefosom magasról. éljen az új évszak, ha összeszedem magam akkor jönnek az új posztok meg minden jóság. addig magamba döntöm ezt a vödörnyi kamilla teát, hogy ne fájjon a torkom.
havi mérleg: 1 recenzió
többiek is ügyesek voltak: Amadea, PuPilla, Theodora, Katacita, Tekla, Nita
Megkésve bár, de törve nem, itt van a januári összefoglaló posztom a szerzeményekről, amik a polcomon landoltak. Nem volt egy húzós hónap, nem lesz sok mesélnivaló, de semmi taktika nincs mögötte, egyszerűen nem láttam sehol semmi jó akciót, elfogytak a Rukkola pontjaim és lusta vagyok szerezni többet.
Ajándékba nem kaptam semmit sem, de magamat azért megleptem, mert hát megérdemlem nem? Ennyike!
Utolsó pontjaimból Szabó Magda cuki kis pöttyös könyvére csaptam le a Rukkolán, ami január elején érkezett meg postán. Azóta akármilyen jó könyvet bocsátottam prerukkra egyszer sem adtak érte annyi pontot, hogy szívesen megváljak tőle, így kicsit alábbhagyott a lelkesedés. Az egyetlen egy darab pontommal nem tudok mit kezdeni, így most parkolópályára állítottam a könyvbeszerzést innen.
Beértek a recik így év elejére, így megérkezett papírkönyvben az EPIC, és Geek girl, amik csodásak élőben. Post már van róluk a blogon, nem is mostanság olvastam őket, de mindkettő nagy kedvencem, így olyan jó érzés volt feltenni őket a polcra.
2 beszerzésem volt csak, az egyik még január legelejéről, amikor a Könyvudvarban jártam és éppen nyitva volt :) Innen érkezett velem Sarah Rattaro Tiéd az életem című könyve 490 ftért. Pupillával is taliztam január közepén, de sikerült olyan időpontot választanunk (szombaton 2 óra után), amikor is az összes Astoria környéki könyvesbolt és antikvárium kb bezárt, így nem kezdtünk módszeres költekezésbe. Persze az Aréna pláza Librijében nem hagyhattam ott a 999 forintos Mielőtt végleg elmegyek című könyvet, ami a jegesvödrös kihívásos, azaz az ALS betegségben szenvedő nő története.
Végeredmény:
1 happolt
2 vásárolt
2 recihozadék
Így poszt végére egy kis örömködés: ebben a hónapban, ahogy végigküzdöttem magam a Végtelen szerelmen már 2 könyvet is kipipáltam a VCS-ről és a 3. is folyamatban van. Oké, nem cél, hogy mindent most nyomjak le, de olyan jól esik egy kis nyugizás és választgatás, meg a választás izgalma. Moning Tündérkrónikák sorozatának első része beszippantott, a NA Örökké a csajom is egész élvezhető volt, az Édeskevés fejbevágós, apró részletekben fogyasztom, de még Laura sem tudja elbaszni a kedvem. Pedig próbálkozik. Most már csak a blogot kéne helyrepofozni, és megírni a posztokat.
A többiek sem garázdálkodtak annyira: Amadea, Nita, Katacita, Pupilla, Nikkincs, Theodora, Tekla, Szilvamag
Ajándékba nem kaptam semmit sem, de magamat azért megleptem, mert hát megérdemlem nem? Ennyike!
Utolsó pontjaimból Szabó Magda cuki kis pöttyös könyvére csaptam le a Rukkolán, ami január elején érkezett meg postán. Azóta akármilyen jó könyvet bocsátottam prerukkra egyszer sem adtak érte annyi pontot, hogy szívesen megváljak tőle, így kicsit alábbhagyott a lelkesedés. Az egyetlen egy darab pontommal nem tudok mit kezdeni, így most parkolópályára állítottam a könyvbeszerzést innen.
Beértek a recik így év elejére, így megérkezett papírkönyvben az EPIC, és Geek girl, amik csodásak élőben. Post már van róluk a blogon, nem is mostanság olvastam őket, de mindkettő nagy kedvencem, így olyan jó érzés volt feltenni őket a polcra.
2 beszerzésem volt csak, az egyik még január legelejéről, amikor a Könyvudvarban jártam és éppen nyitva volt :) Innen érkezett velem Sarah Rattaro Tiéd az életem című könyve 490 ftért. Pupillával is taliztam január közepén, de sikerült olyan időpontot választanunk (szombaton 2 óra után), amikor is az összes Astoria környéki könyvesbolt és antikvárium kb bezárt, így nem kezdtünk módszeres költekezésbe. Persze az Aréna pláza Librijében nem hagyhattam ott a 999 forintos Mielőtt végleg elmegyek című könyvet, ami a jegesvödrös kihívásos, azaz az ALS betegségben szenvedő nő története.
Végeredmény:
1 happolt
2 vásárolt
2 recihozadék
Így poszt végére egy kis örömködés: ebben a hónapban, ahogy végigküzdöttem magam a Végtelen szerelmen már 2 könyvet is kipipáltam a VCS-ről és a 3. is folyamatban van. Oké, nem cél, hogy mindent most nyomjak le, de olyan jól esik egy kis nyugizás és választgatás, meg a választás izgalma. Moning Tündérkrónikák sorozatának első része beszippantott, a NA Örökké a csajom is egész élvezhető volt, az Édeskevés fejbevágós, apró részletekben fogyasztom, de még Laura sem tudja elbaszni a kedvem. Pedig próbálkozik. Most már csak a blogot kéne helyrepofozni, és megírni a posztokat.
A többiek sem garázdálkodtak annyira: Amadea, Nita, Katacita, Pupilla, Nikkincs, Theodora, Tekla, Szilvamag
























