A Könyvmolyképző Kiadónak hála, hazánkban is megjelent a Midnight Sun, melyre világszerte olvasók milliói vártak. Ennek örömére a Blogturné Klub hét bloggere bemutatja a Twilight felejthetetlen történetét Edward szemszögéből. Ha kíváncsi vagy, hogyan is élte meg a Cullen fiú ezt az elsöprő erejű szerelmet, esetleg bepillantanál a múltjába, tarts velünk!
Amióta előfizettünk a HBO Go-ra feltárult előttem egy különleges világ. Egy olyan világé, ahol magyar hanggal nézhetek sorozatokat, ráadásul a régebbi sorozatok is fent vannak egyben, így végignézhetek hat, vagy akár 10 évados sorozatokat is. Nemrég szerváltunk egy új és nagyobb iPadet így adott az élmény, hogy fogjam a tabletet és az ágyban élvezhessem a sorozatokat. Elsőként a True Bloodot néztem végig, ám azóta már nincs megállás. És hogy hogy tetszett a vámpíros sorozat? Alább leírtam spoilermentesen:
Kicsit le vagyok maradva mostanság moziügyileg, de azért van egy-két dolog, amire szemet vetettem. Gyors és rövid körkép filmes trailerekkel + képekkel és néhány infóval, hogy mit nézzetek meg a mozikban, miután természetesen elolvastátok a könyveket :)
John Green: Csillagainkban a hiba
A GABO Kiadónál megjelent ifjúsági könyv már az én polcom is várja a sorát, de bevallom nem mertem még belekezdeni. Hogy miért? Mert tuti, hogy végigsírnám a haldokló lány történetét, de nincs ezzel semmi gond, hiszen Green könyve egy tökéletes megírt megható történet. Eddig akinek kölcsönadtam a könyvet odáig volt érte (amellett, hogy végigbőgte), úgyhogy hamarosan én is nekiveselkedem, addig még gyűjtöm az erőt. A filmig sem kell sokat várni júniusban lehet a mozikba vándorolni 100-as papírzsepikkel felszerelkezve. Addig is el olvassátok el, már e-könyvben is kapható a Dibook-on ITT.
Veronica Roth: A beavatott
A Csillagainkban a hiba főszereplőnője (Shailene Woodley) egy másik ifjúsági disztópiás könyv/filmben is szerepel idén. Veronica Roth A beavatott (Divergent trilógia) természetesen nálam is erősen várólistás, és már csak 1 hónap és mi is megnézhetjük moziban, ugyanis március végén van az USA premier. Kíváncsi vagyok milyen lesz az antiutópikus Chicago a filmvásznon, ahol 5 kasztból lehet választani (Őszinték, Önfeláldozók, Bátrak, Barátságosak és a Műveltek) a fiataloknak, hogy hová szeretnének tartozni. Persze a főszereplő csajszi nehéz döntés előtt áll, ám valami olyasmit csinál, ami meglep mindenkit. A könyv, ami 2011-ben a legkedveltebb lett a Goodreads-en március végén új borítóval is kapható lesz a Ciceró Könyvstúdió kiadásában.
Mark Helprin: Téli mese
A Téli mese is most fut a mozikban Colin Farell, Jennifer Conelly, Will Smith, és Russel Crow főszereplésével. Helprin monumentális (majdnem 800 oldalas) alkotása állítólag nagyon romantikus, úgyhogy dvd-n biztos, hogy megnézem majd, ha a moziba nem is zarándokolok el rá. A huszadik századi történet New Yorkban játszódik egyébként és főszerepet kap benne a romantika mellett egy fehér ló is, aki megmenti a rokonszenves csirkefogó, Peter Lake életét.
Michael Faber: A felszín alatt
Áprilisban mutatják be a mozik Michael Faber (horror) sci-fijéből készült filmet Scharlett Johansson főszereplésével, ami nagyon érdekel, mert a trailer annyira fura, zavart, beteg és sötét, hogy nálam ez az a kategória, amit látnom kell majd. A könyv/film főszereplője Isserley, aki egy másik világból érkezett földünkre néhány társával és Skócia utcáit járja stopposokra vadászva. Hogy aztán mit tesz velük a szexis idegen az majd kiderül! Nyomasztó már a trailer is, kíváncsi leszek a könyv milyen lesz. Ezt muszáj elolvasnom, aztán jól meg is néznem. A kötetre nem várható újranyomás (info a GABO SFF blogtól), úgyhogy futás a webshopba rendelni, mert ha beüt a film és jók a kritikák tuti, hogy elkapkodják.
Richelle Mead: Vámpírakadémia
A hamarosan a mozikba kerülő ifjúsági filmben a Szent Vlagyimir Akadémia vaskapui mögé pillanthatunk be, ami a vámpíriskola a mora uralkodói családok és dampyr testőreik számára szolgál oktatóhelyül. A történet főszereplője 2 lány, akik viszálykodnak, szerelembe esnek (nem egymásba asszem :)) és persze ellenségekkel küzdenek, miközben mindenféle ármány és veszély fenyegeti őket. Kíváncsi leszek, hogy mennyi bőr maradt még a vámpír sztorikon, képes lesz-e a film sikert befutni. A könyvről a Blogturné Klub keretein belül olvashatsz éppen, a csajoktól kedvet is kaptam arra, hogy elolvassam. A regények közül 6 rész magyarul is elérhető, úgyhogy ha sikeres lesz a film legalább ennyi film is készülhet belőle. Wáó!
E.L. James: A szürke ötven árnyalata
Éppen most olvasom a könyvet és a végén járok. Basszantyú és szent szar a köbön, belső istennőm nem jár éppen örömtáncot az olvasottaktól (igen, ezek a szavak, és mondatrészek a leggyakoribbak a regényben), de a filmre kíváncsi leszek. Igaz csak 2015 Bálint napján kerül a mozikba Christian Grey és Ana szerelmi története megspékelve némi szado-mazo elemekkel, de már elárasztották a rajongói portálokat a forgatási képek és van már plakát is. A könyvről elöljáróban annyit, hogy a fordítás borzalmas, a szöveg nagyon egyhangú, de valami miatt mégis az van, hogy nem lehet letenni. Mondjuk ettől még nem lesz irodalmilag jobb, de kíváncsi leszek a vásznon, hogy fog mutatni együtt az Ana + Christian páros.
John Green: Csillagainkban a hiba
A GABO Kiadónál megjelent ifjúsági könyv már az én polcom is várja a sorát, de bevallom nem mertem még belekezdeni. Hogy miért? Mert tuti, hogy végigsírnám a haldokló lány történetét, de nincs ezzel semmi gond, hiszen Green könyve egy tökéletes megírt megható történet. Eddig akinek kölcsönadtam a könyvet odáig volt érte (amellett, hogy végigbőgte), úgyhogy hamarosan én is nekiveselkedem, addig még gyűjtöm az erőt. A filmig sem kell sokat várni júniusban lehet a mozikba vándorolni 100-as papírzsepikkel felszerelkezve. Addig is el olvassátok el, már e-könyvben is kapható a Dibook-on ITT.
Veronica Roth: A beavatott
A Csillagainkban a hiba főszereplőnője (Shailene Woodley) egy másik ifjúsági disztópiás könyv/filmben is szerepel idén. Veronica Roth A beavatott (Divergent trilógia) természetesen nálam is erősen várólistás, és már csak 1 hónap és mi is megnézhetjük moziban, ugyanis március végén van az USA premier. Kíváncsi vagyok milyen lesz az antiutópikus Chicago a filmvásznon, ahol 5 kasztból lehet választani (Őszinték, Önfeláldozók, Bátrak, Barátságosak és a Műveltek) a fiataloknak, hogy hová szeretnének tartozni. Persze a főszereplő csajszi nehéz döntés előtt áll, ám valami olyasmit csinál, ami meglep mindenkit. A könyv, ami 2011-ben a legkedveltebb lett a Goodreads-en március végén új borítóval is kapható lesz a Ciceró Könyvstúdió kiadásában.
A most moziban futó filmek közül a legjobban A könyvtolvaj érdekel, de ezt sem olvastam el könyvben, pedig már 2 éve megvettem, de egyszerűen nem volt még idő rá, elég vaskos olvasmány. A film kapcsán néhány embertől azt hallottam, hogy a sztori könyvben jobb, mint vásznon úgyhogy majd maximum dvd-n megnézem a II. világháborús történetet a könyv olvasása után. A történet főszereplője Liesel, aki könyveket lop a náci Németországban, de hogy ne legyen annyira egyszerű és sablonos a sztori az ő történetét maga a Halál meséli el nekünk. A könyvet a film kapcsán új borítóval is kiadták ITT, bár nekem a régi jobban tetszik.
Mark Helprin: Téli mese
A Téli mese is most fut a mozikban Colin Farell, Jennifer Conelly, Will Smith, és Russel Crow főszereplésével. Helprin monumentális (majdnem 800 oldalas) alkotása állítólag nagyon romantikus, úgyhogy dvd-n biztos, hogy megnézem majd, ha a moziba nem is zarándokolok el rá. A huszadik századi történet New Yorkban játszódik egyébként és főszerepet kap benne a romantika mellett egy fehér ló is, aki megmenti a rokonszenves csirkefogó, Peter Lake életét.
Michael Faber: A felszín alatt
Áprilisban mutatják be a mozik Michael Faber (horror) sci-fijéből készült filmet Scharlett Johansson főszereplésével, ami nagyon érdekel, mert a trailer annyira fura, zavart, beteg és sötét, hogy nálam ez az a kategória, amit látnom kell majd. A könyv/film főszereplője Isserley, aki egy másik világból érkezett földünkre néhány társával és Skócia utcáit járja stopposokra vadászva. Hogy aztán mit tesz velük a szexis idegen az majd kiderül! Nyomasztó már a trailer is, kíváncsi leszek a könyv milyen lesz. Ezt muszáj elolvasnom, aztán jól meg is néznem. A kötetre nem várható újranyomás (info a GABO SFF blogtól), úgyhogy futás a webshopba rendelni, mert ha beüt a film és jók a kritikák tuti, hogy elkapkodják.
Richelle Mead: Vámpírakadémia
A hamarosan a mozikba kerülő ifjúsági filmben a Szent Vlagyimir Akadémia vaskapui mögé pillanthatunk be, ami a vámpíriskola a mora uralkodói családok és dampyr testőreik számára szolgál oktatóhelyül. A történet főszereplője 2 lány, akik viszálykodnak, szerelembe esnek (nem egymásba asszem :)) és persze ellenségekkel küzdenek, miközben mindenféle ármány és veszély fenyegeti őket. Kíváncsi leszek, hogy mennyi bőr maradt még a vámpír sztorikon, képes lesz-e a film sikert befutni. A könyvről a Blogturné Klub keretein belül olvashatsz éppen, a csajoktól kedvet is kaptam arra, hogy elolvassam. A regények közül 6 rész magyarul is elérhető, úgyhogy ha sikeres lesz a film legalább ennyi film is készülhet belőle. Wáó!
E.L. James: A szürke ötven árnyalata
Éppen most olvasom a könyvet és a végén járok. Basszantyú és szent szar a köbön, belső istennőm nem jár éppen örömtáncot az olvasottaktól (igen, ezek a szavak, és mondatrészek a leggyakoribbak a regényben), de a filmre kíváncsi leszek. Igaz csak 2015 Bálint napján kerül a mozikba Christian Grey és Ana szerelmi története megspékelve némi szado-mazo elemekkel, de már elárasztották a rajongói portálokat a forgatási képek és van már plakát is. A könyvről elöljáróban annyit, hogy a fordítás borzalmas, a szöveg nagyon egyhangú, de valami miatt mégis az van, hogy nem lehet letenni. Mondjuk ettől még nem lesz irodalmilag jobb, de kíváncsi leszek a vásznon, hogy fog mutatni együtt az Ana + Christian páros.
Végigment egy ilyen körbeposzt a bloggerek között, ahol szépen kivesézték milyen YA (young adult - fiatal felnőttekről/felnőtteknek szóló) regényeket olvastak. Gondoltam én is körbejárom a témát, és találtam is pár YA listát, úgyhogy szemezgettem róluk, hogy mik azok amiket én már olvastam, mik azok amiket szeretnék folytatni, és mik azok, amik bár népszerűségnek örvendenek, de engem hidegen hagytak/hagynak.
Egyébként ha már YA, akkor Lobo írt a témában egy jó kis blogot "YA a hipszer kifejezés" címmel. Olvassátok előbb azt, aztán képbe kerültök!
Azt hiszem én imádom a YA könyveket. Ha nem krimit, és romantikus regényeket olvasom, akkor nálam nyert ügyük van a 14-18 év közötti fiatalok sztorijainak. Lehetnek ezek iskolában játszódósak, varázslósak, vámpírosok, zombisak, disztópiák, sci-fik, fantasyk vagy krimik, egyszóval bármilyenek csak a tinik világa köré épüljön. Persze a felnőttek is érdekesek, de azért valahogy úgy gondolom, hogy jó megismerni a kamaszokat, egyszerűbb velük "átlényegülni", hiszen bakker ilyen dolgok velem is megtörténtek. Jó, nem az, hogy egy vámpírba szerettem bele, hanem hogy kicikiztek a suliban és ettől önértékelési zavaraim lettek. Vagy plátói szerelmem lett (aki nem egy tündér volt netán egy vérfarkas vagy zombi) hanem a suli legmenőbb sráca, aki persze rám se hederített stb..stb.. :)
Egyébként ha már YA, akkor Lobo írt a témában egy jó kis blogot "YA a hipszer kifejezés" címmel. Olvassátok előbb azt, aztán képbe kerültök!
Azt hiszem én imádom a YA könyveket. Ha nem krimit, és romantikus regényeket olvasom, akkor nálam nyert ügyük van a 14-18 év közötti fiatalok sztorijainak. Lehetnek ezek iskolában játszódósak, varázslósak, vámpírosok, zombisak, disztópiák, sci-fik, fantasyk vagy krimik, egyszóval bármilyenek csak a tinik világa köré épüljön. Persze a felnőttek is érdekesek, de azért valahogy úgy gondolom, hogy jó megismerni a kamaszokat, egyszerűbb velük "átlényegülni", hiszen bakker ilyen dolgok velem is megtörténtek. Jó, nem az, hogy egy vámpírba szerettem bele, hanem hogy kicikiztek a suliban és ettől önértékelési zavaraim lettek. Vagy plátói szerelmem lett (aki nem egy tündér volt netán egy vérfarkas vagy zombi) hanem a suli legmenőbb sráca, aki persze rám se hederített stb..stb.. :)
szóval minden pöpec. ennek örömére vettem egy gagyi vámpíros könyvet a Könyvudvarban (Sötét herceg) és most az fogom olvasgatni hogy leszívja az agyam.
közbe beiktatok némi Coelho-t, ami kicsit rossz hatással van rám, mert büntetném magam olvasás közben mindenféle dolgokkal. például nem ajánlott az Alefet olvasni a villamoson kapaszkodás közben, mert néhány gondolatnál legszívesebben a vaskapaszkodót fejelném le annyira készen vagyok tőle. gondolom sejtitek milyen értelemben :D
szóval haladok és visszatérek, lesznek értelmes postok is idővel ha túl leszek majd a halom beadandón, vizsgán, államvizsgán meg hasonló dolgokon. ugye kitartotok addig?
"Sookie-t kegyetlenül megkínozták a rövid, de véres tündérháborúban, és több rokonát is elvesztette. Most nagyon meg van bántva, és halálosan dühös."
WTF! Hol is tartottam előzőleg? Asszem be kell hozni a lemaradásomat, mert ez így nem állapot :)
Amúgy érkezik a Jaffa kiadótól a Vámpír vonzásában című "tanulmánykönyv" Mörk Leonóra (Az utolérhetetlen Mr. Yorke) tollából. Több magyar okosságait tartalmazza majd a kötet. Elöljáróban ennyit:
"A vámpírok köztünk élnek. Az aktuális trendeket figyelemmel kísérni igyekvő újságíróként erre akkor döbbentem rá először, amikor kezdtem úgy érezni, mintha mindenhonnan hegyes fogú, vértől csöpögő mosolyok villannának rám. És ez ma sincs másképp. Ha metrózni akarok, a mozgólépcső két oldalán egymással versengve próbálnak rávenni a legújabb vérszomjas regény megvásárlására cseppet sem burkoltan erotikus címek. (....) A dolog komolyságát azonban akkor fogtam fel igazán, amikor környezetem ifjú hölgytagjait sorra hatalmába kerítette a vérszívó-vírus. Az egyikük, megtekintve az Alkonyat-széria első darabját, csupa nagybetűvel hozta ország-világ, és persze a Facebook-közösség tagjainak tudtára: VÁMPÍR PASIT AKAROK! (...) Mindez számomra világossá tette, hogy a vámpírmánia több átmeneti és mulandó divathóbortnál. Ezért is kérdeztem meg olyan szakértőket a témáról, mint Dr. Csernus Imre, Dr. Szondy Máté, Feldmár András, Jakabffy Éva pszichológus, filozófus, Prof.Dr. Bagdy Emőke, Soma Mamagésa, Singer Magdolna tanatológus.
Március 20-án vámpírozhattok ti is, ha érdekel még a téma és még nem unjátok a vérszívókat :)
"Nevetett. Úgy hangzott, mintha már több méteres magasságban járna a vájatban. Utána akartam menni, elkapni a lábát és visszaráncigálni, de kővé dermesztett az idegesség. Esztelenség kockára tenni az életemet, csak azért, hogy megmentsek egy vadidegent. Viszont fényévek óta nem volt senki, akit a barátomnak nevezhettem volna. Már most, csupán egyetlen éjszaka után nehéz lenne visszatérni ahhoz, hogy megint ne legyen senki, akihez egy szót is szólhatnék."
SPOILERES tartalmak következnek, a post elolvasása annak ajánlott aki már túl van a Napfogyatkozáson (Eclipse) és a Hajnalhasadáson (Breaking Dawn)!
Bree Tanner nagyon kevés ideig van jelen az Eclipse-ben. Nyúlfaroknyi szerep. Semmi lényeges, hihetnénk abból az egyetlen sztoriból. A Victoria által megálmodott, de Riley verbuválása alatt álló fiatal vámpírcsapat egyik tagja, aki valahogy életben marad a Cullenék és a vérfarkas szövetség utáni háború után. Pár percet tölthet el Edwardékkal, amikor megjelent a könyörtelen Volturi klán és kivégzik. Semmi könyörület, mondhatni semmi cicó. Bree úgy törik össze mint egy porcelenbaba.
Nem hittem volna, hogy Steph-nek lesz annyi mondanivalója Bree-ről, ami kitesz egy kerek egész történetet. De mégis úgy érzem e rövidke kötet után, hogy plusz információkat tudtam meg a Twilight-Saga világáról. A Breaking Dawn-ban Bella újszülött vámpír lesz, de ő képessége miatt teljesen másként éli meg ezt az új érzést. Bree szemén keresztül látni az újszülötteket, köztük élni, vérszomjas vadászatokon részt venni, az teljesen más világ. Bella világa Edwardék óvó és féltő búrája alatt nem olyan kegyetlen, és kevésbé ösztönösebb mint a Bree szemén át látott sötét Seattle.
Az újszülött vámpírok gyűlölik egymást. Nem telik el nap, hogy a vérszomj és a düh ne törne ki a táborban, ahol hullanak a testrészek és egymásnak feszülnek a testek. Bree próbál kimaradni ebből. Egyetlen menedéke Fred, az az újszülött vámpír, akinek olyan képessége van ami különleges ebben a kis csapatban. Fred képes negatív érzelmeket sugározni magából és Bree e mögé bújva próbálja túlélni egyik napot a másik után. Egy este, amikor a vadászatra indul a vámpírcsapat, Bree Diego-hoz csapódik. A fiú már egy ideje így él, így többet tud erről a nem emberi világról, mint Bree. Egy odúba vezeti, ahol együtt éri őket a napfelkelte. A fiú jól tudja, hogy nem halhat meg, de a lánynak akkor tudatosul, hogy a vámpírlét nem jár azzal, hogy napfelkelte után szénné égnek a napsugarak hatására. Itt döbben rá Bree, hogy főnökük Riley nem mindenben mond igazat. Diego és Bree több titokra derít fényt Victoria-ról és Riley-ról rövid életük során, mint bárki más a klánból. Sajnos azonban a barátságukból lett gyermeki szerelmük nem teljesedhet be, mert kitör a háború. Diego-t Riley csalja tőrbe, Bree-t pedig a kegyetlen Jane végzi ki.
Korrekt történet a vámpírságról, az újszülöttekről és olyan érzelmekről, amik egyszerre naivak, végtelenül gyermekiek, még úgy is, hogy közben ösztönösen állatiasak is. Végre jó volt egy olyan sztorit olvasni, ami nem Bella és Edward esetleg Jacob szemszögéből van megírva.
ÉRTÉKELÉS: 5/4
Negatívság: tényleg nagyon de nagyon rövid! Alig 150 oldal ami szerintem nem áll egyenes arányosságban az ár/érték aránnyal (puha kötésben 2000 ft volt a könyv). Alig egy óra alatt egy ültő helyemben kiolvastam.
Pozitívság: kötelező a twilightereknek! :) Oda voltam a szép a borítóért a homokórával, ami Bree rövid életét hivatott jelképezni. Amikor a vörös homokszemek leperegnek az ő élete is végleg kihunyt.
Pozitívság 2: A futáros kiszállítás jó akció volt a megjelenés napján. Erről blogoltam már ITT!
SPOILERES tartalmak következnek, a post elolvasása annak ajánlott aki már túl van a Napfogyatkozáson (Eclipse) és a Hajnalhasadáson (Breaking Dawn)!
Bree Tanner nagyon kevés ideig van jelen az Eclipse-ben. Nyúlfaroknyi szerep. Semmi lényeges, hihetnénk abból az egyetlen sztoriból. A Victoria által megálmodott, de Riley verbuválása alatt álló fiatal vámpírcsapat egyik tagja, aki valahogy életben marad a Cullenék és a vérfarkas szövetség utáni háború után. Pár percet tölthet el Edwardékkal, amikor megjelent a könyörtelen Volturi klán és kivégzik. Semmi könyörület, mondhatni semmi cicó. Bree úgy törik össze mint egy porcelenbaba.
Nem hittem volna, hogy Steph-nek lesz annyi mondanivalója Bree-ről, ami kitesz egy kerek egész történetet. De mégis úgy érzem e rövidke kötet után, hogy plusz információkat tudtam meg a Twilight-Saga világáról. A Breaking Dawn-ban Bella újszülött vámpír lesz, de ő képessége miatt teljesen másként éli meg ezt az új érzést. Bree szemén keresztül látni az újszülötteket, köztük élni, vérszomjas vadászatokon részt venni, az teljesen más világ. Bella világa Edwardék óvó és féltő búrája alatt nem olyan kegyetlen, és kevésbé ösztönösebb mint a Bree szemén át látott sötét Seattle.
Az újszülött vámpírok gyűlölik egymást. Nem telik el nap, hogy a vérszomj és a düh ne törne ki a táborban, ahol hullanak a testrészek és egymásnak feszülnek a testek. Bree próbál kimaradni ebből. Egyetlen menedéke Fred, az az újszülött vámpír, akinek olyan képessége van ami különleges ebben a kis csapatban. Fred képes negatív érzelmeket sugározni magából és Bree e mögé bújva próbálja túlélni egyik napot a másik után. Egy este, amikor a vadászatra indul a vámpírcsapat, Bree Diego-hoz csapódik. A fiú már egy ideje így él, így többet tud erről a nem emberi világról, mint Bree. Egy odúba vezeti, ahol együtt éri őket a napfelkelte. A fiú jól tudja, hogy nem halhat meg, de a lánynak akkor tudatosul, hogy a vámpírlét nem jár azzal, hogy napfelkelte után szénné égnek a napsugarak hatására. Itt döbben rá Bree, hogy főnökük Riley nem mindenben mond igazat. Diego és Bree több titokra derít fényt Victoria-ról és Riley-ról rövid életük során, mint bárki más a klánból. Sajnos azonban a barátságukból lett gyermeki szerelmük nem teljesedhet be, mert kitör a háború. Diego-t Riley csalja tőrbe, Bree-t pedig a kegyetlen Jane végzi ki.
Korrekt történet a vámpírságról, az újszülöttekről és olyan érzelmekről, amik egyszerre naivak, végtelenül gyermekiek, még úgy is, hogy közben ösztönösen állatiasak is. Végre jó volt egy olyan sztorit olvasni, ami nem Bella és Edward esetleg Jacob szemszögéből van megírva.
ÉRTÉKELÉS: 5/4
Negatívság: tényleg nagyon de nagyon rövid! Alig 150 oldal ami szerintem nem áll egyenes arányosságban az ár/érték aránnyal (puha kötésben 2000 ft volt a könyv). Alig egy óra alatt egy ültő helyemben kiolvastam.
Pozitívság: kötelező a twilightereknek! :) Oda voltam a szép a borítóért a homokórával, ami Bree rövid életét hivatott jelképezni. Amikor a vörös homokszemek leperegnek az ő élete is végleg kihunyt.
Pozitívság 2: A futáros kiszállítás jó akció volt a megjelenés napján. Erről blogoltam már ITT!
Semmi sem maradt a településből, csak egy felirat egy fához szövegelve. John megmutatta nekem.
CROATAN
Meghűlt a vér az ereimben, amikor megláttam. Jaj! Jaj! Hát igaz. El vagyunk átkozva! Itt vannak. Minden elveszett! Végünk van! De meg kell védenünk a gyerekeinket. Nem vagyunk biztonságban.
CROATAN
Meghűlt a vér az ereimben, amikor megláttam. Jaj! Jaj! Hát igaz. El vagyunk átkozva! Itt vannak. Minden elveszett! Végünk van! De meg kell védenünk a gyerekeinket. Nem vagyunk biztonságban.
Amit a könyvről ír a Kelly Kiadó a honlapján ITT:
Oké. Szóval tizenöt éves korodban megtudod, hogy vámpír vagy. Hirtelen minden megváltozik körülötted. Magányos lúzer helyett menõ csaj válik belõled. A legkúlabb divatcég arca leszel, a legfelsõbb körökben forogsz, õrületes képességeid fejlõdnek ki, és egy olyan fiú is észrevesz, aki eddig fütyült rád. Elég király, nem?
Schuyler furcsa dolgokat vesz észre. Kék csíkok jelennek meg a karján, a gondolataival irányítja az embereket, és néha mintha más évszázadba repülne át. Nem sokára meghivják egy titokzatos Bizottság első gyűlésére,ahol kiderül, hogy Schuyler, akárcsak a többi tag, vámpírnak született. Ezt a hírt is bőven elég megemésztenie, de amikor az egyik iskolatársa rejtélyes körülmények között meghal, Schuylert hatalmába keríti a félelem. Lehetséges, hogy visszatért a vámpírokra vadászó, ismeretlen veszedelem?
Az én véleményem a könyvről:
Olvashattunk már olyan vámpírokról, akiknek bőre napfényben csillog (Twilight), olyan vámpírokról akiket napközben látni sem lehet, mert szétégnek és szintetikus véritalt kérnek a Szemfogadó bárpultjánál (True Blood). Olyan vámpírok is léteznek akik képesek irányítani egy kis falut, egy bizonyos Morgenville-t, ahol az embereknek karkötők nyújtanak védettségeket ellenük (Üvegház), tovább olyan vámpírok is léteznek, akik mindenféle erotikus kalandba keverednek halandó nőkkel (Vámpír csókja, Vámpír éhség).
Most itt van az új vámpírgeneráció, azaz a Kékvérűek, akik a Vörösvérűekkel (emberek) élnek "békében". A több száz éve is létező vámpírok a Mayflower nevű hajóval érkeztek az Újvilágba menekülve Európából az Ezüstvérűek elől. Ők szintén egykoron vámpírok voltak, de megőrülve felemésztették saját fajtájukat és most vadásznak, hogy mindenki vámpír kiírtsanak. A Kékvérűek Amerikában reméltek megnyugvást, de nem menekülhettek a halálos fenevadak elől.
Melissa de la Cruz sutba dobja az eddig összes általam olvasott vámpíros jellemzőket és teremt egy teljesen új világot a vérszívóknak. A főszereplő Schuyler is Kékvérű, és az egyik legerősebb vámpír lánya. A gondolat irányítás technikájával rendelkező lány élete rögtön megváltozik amint megtudja a Bizottságtól, hogy ő is hamarosan átalakul egy tökéletes ragadozóvá. A fiatal lány kicsit kitaszított, kicsit depresszív (anyja kómában fekszik hiába vámpír, apja meghalt, nagyanyja Cordelia hűvösen viselkedik vele), kicsit reménytelenül szerelmes. Miután azonban megtudja származását és beavatják a titkokba nagyot fordul vele a világ. Közben a ragadozó, az a bizonyos Croatan lesben áll és vámpírokat öl. Mert őket is el lehet pusztítani. Nem öli meg őket a napfény mint a True Bloodban, nem lehet őket széttépni mint az Alkonyatban, nem kell karót döfni beléjük, hogy meghaljanak. Egyszerűen csak ki kell szívni az összes vérüket és ezzel együtt elvenni a lelküket és összes emléküket. A fiatal vámpírok a legkönnyebb így kilikvidálni így Schuyler és új barátkái nincsenek biztonságban.
Nem szándékom lelőni a vámpírok szövevényes családi sztorijait és a fajtájukhoz tartozó minden újdonságot és történelmi rizsát. Melissa de la Cruz közbeékelt naplóbejegyzésekkel nyúlik vissza a telepesek idejébe, amikor is elkezdődött a Croatan általi pusztítás, amely ahogy jött és pusztította népüket oly hirtelen megszakadt. Most ideje újra félniük a vérszívóknak, mert valami olyan fenyegeti őket, ami még náluk is gonoszabb. Egyébként a Kékvérűek nem volt ak annyira ellenszenvesek, nem ölnek embereket. Persze ők is vérrel táplálkoznak, van egy embertársuk, akikből szigorúan 2 naponta szívnak, de ők ebből nem észlelnek semmit sem mert delíriumos állapotba kábítják őket a harapás előtt. Nice ;)
ÉRTÉKELÉS: 5/4
Melissa de la Cruz újfent megmutatta, hogy a Beach girl sorozat (nekem nagy kedvencem) után, megint tudott írni egy olyan regényt, aminek várom a folytatását. Lehet erre rájátszik az is, hogy bevallottan könyvsorozatfüggőnek számítok és nem vetem meg a fiatalokról/fiataloknak szóló vámpíros irományokat sem :)
Adatok a könyvről még:
Kiadó: Kelly Kiadó
Oldalszám: 270 + 16 oldal van a hamarosan Álarcban címmel megjelenő második részből. Ennek is nagyon tetszik a borítója :)
"-Pam!
- Nem ez az igazság? Évek óta figyelem az embereket. Ismerem őket.
- Van olyan igazság, amit ki kell mondani, és van olyan, amit jobb kimondatlanul hagyni. - Van olyan igazság, amit jobban szeretnél, ha nem mondanék ki.... - pontosított. "
Amit az Ulpius Kiadó honlapján találtam a könyvről:
A vámpírkirálynőre halálos ítélet vár. Sookie tudja, hogy a királynő ártatlan a király meggyilkolásában, de bizonyos titkos hatalmak csapdába csalták az amúgy is legyengült királynőt, és a végső leszámolásra készülnek. A pincérlány még mindig nem tett túl magát vámpír szeretőjének árulásán, de a szexi Quinn mindenben támogatja, kivéve persze az álnok Bill visszaszerzését. Sookie hamarosan válaszút elé kerül, ami nemcsak magánéletének alakulását, de a városka sorsát is eldöntheti…
Az én véleményem a könyvről:
Az előző hat kötet sem okozott csalódást (talán csak annyi, hogy volt ami kevésbé volt izgalmas vagy érdekes, mint az előző. De nincs is ezzel baj, mert nem írhat egy írónő mindig jókat, főleg folytatásos regényeknél) de a Hetedik harapás egy kicsit jobban megnyerte a szívemet, mint a többi Sookie-s regény.
Talán azért, mert itt Sookie fontos figyelmet kap és jobban ki tudja bontakoztatni képességét is. A pincérlányt kérik fel ugyanis, arra a "nemes" feladatra, hogy utazzon el a vámpírkirálynővel egy hatalmas összejövetelre (amolyan éves konferencia), amit a vérszívók rendeznek. Idén az eseményt el kellett halasztania a Katrina hurrikán érkezése miatt (erről az írónő szót ejt előző regényében, hogy sokáig tanakodott azon, hogy beleírja e New Orleans-t érintő hurrikánt és pusztítást, és úgy döntött, hogy ezt nem kerülheti el) ami teljesen legyengítette a vámpírok királyságát. Elszegényedtek és sok alattvalójuk meghalt és az árvíz súlyosan rongálta pénzügyi bevételeiket is. A természetfeletti lények (TFL) főként az utolsó összecsapáskor vesztek el, ahol a vámpírok királynője és férje rendezett estét, ami hatalmas harccá fajult.
- Van olyan igazság, amit ki kell mondani, és van olyan, amit jobb kimondatlanul hagyni. - Van olyan igazság, amit jobban szeretnél, ha nem mondanék ki.... - pontosított. "
Amit az Ulpius Kiadó honlapján találtam a könyvről:
A vámpírkirálynőre halálos ítélet vár. Sookie tudja, hogy a királynő ártatlan a király meggyilkolásában, de bizonyos titkos hatalmak csapdába csalták az amúgy is legyengült királynőt, és a végső leszámolásra készülnek. A pincérlány még mindig nem tett túl magát vámpír szeretőjének árulásán, de a szexi Quinn mindenben támogatja, kivéve persze az álnok Bill visszaszerzését. Sookie hamarosan válaszút elé kerül, ami nemcsak magánéletének alakulását, de a városka sorsát is eldöntheti…
Az én véleményem a könyvről:
Az előző hat kötet sem okozott csalódást (talán csak annyi, hogy volt ami kevésbé volt izgalmas vagy érdekes, mint az előző. De nincs is ezzel baj, mert nem írhat egy írónő mindig jókat, főleg folytatásos regényeknél) de a Hetedik harapás egy kicsit jobban megnyerte a szívemet, mint a többi Sookie-s regény.
Talán azért, mert itt Sookie fontos figyelmet kap és jobban ki tudja bontakoztatni képességét is. A pincérlányt kérik fel ugyanis, arra a "nemes" feladatra, hogy utazzon el a vámpírkirálynővel egy hatalmas összejövetelre (amolyan éves konferencia), amit a vérszívók rendeznek. Idén az eseményt el kellett halasztania a Katrina hurrikán érkezése miatt (erről az írónő szót ejt előző regényében, hogy sokáig tanakodott azon, hogy beleírja e New Orleans-t érintő hurrikánt és pusztítást, és úgy döntött, hogy ezt nem kerülheti el) ami teljesen legyengítette a vámpírok királyságát. Elszegényedtek és sok alattvalójuk meghalt és az árvíz súlyosan rongálta pénzügyi bevételeiket is. A természetfeletti lények (TFL) főként az utolsó összecsapáskor vesztek el, ahol a vámpírok királynője és férje rendezett estét, ami hatalmas harccá fajult.
Tegnap este egész jó volt az Eclipse - Napfogyatkozás vetítés, főleg mert kimaradtak a visító tinilányok :) Össze sem hasonlító azzal az élménnyel, amit múltkor sikerült elérniük, amikor az előző vagyis a második könyvből készült mozit néztük (New Moon).Mivel a premier előtti mozit az Origo Filmklub Twitter játékán nyertem, így a korosztály is jóval 20 felett volt, sőt inkább konvergált a 30-hoz. Persze volt aki a gyerekével érkezett, de egy-egy elvétve helyet foglaló 12-13 éves Team Jacob, vagy Team Edward pólós lány nem kezdett sikolyfolyamba amikor feltűnt a vásznon a félmeztelen (sőt volt ahol jelenet ahol teljesen ruha nélkül volt) Jacob :)
A film pedig jobb mint az eddig kettő. Mérföldekkel! Feliratos meg pláne. Bár Bella még mindig nem tudja becsukni a száját (így mindig olyan mintha valamit akarna mondani), Edward csók közben szenvedős fejet vág (de hát azért ennyire nem kéne szenvedni még akkor sem ha vámpír és nem tudja kordában tartani magát), Jacob meg többet fitogtatja az izmait (és pajzán gondolatait vannak :D) de ettől függetlenül ez a rész viccesebb volt.
Főleg Charlie jelenetei extrán humorosak. Már a könyvben is fel lehet ezt fedezni, a vásznon alakító színész pedig mindent visz :) Rosalie és Jasper is több helyzethez jut, és sok a visszaemlékezés, amit jól megvalósítottak.
A vámpírharc nagyon béna lett szerintem. Én vérre számítottam, jó sok vérre (lehet, hogy kevesebb zombis filmet kéne néznem) de nem volt vér igazán. A vámpírok úgy törnek szét harc közben, mint egy porcelánbaba. Érdekes fordulat. A könyvből mintha nem így emlékeznék erre a részre, de hát nem most olvastam már. Azt viszont borítékolható, hogy a pénteki vetítésen Pécsen sikongatni fognak a lánykák, mert itt a nyári szünet, ráadásul péntek estére van jegyem és óóóó jaj nem is tudom mire vállalkoztam :D Nah majd kiderül!
UI: A képen megfigyelhetitek Edward szenvedős fejét, aki gáláns módon nem szexel Bellával, mert előbb össze kell házosodniuk meg minden ilyen :)
"Egy kicsit várt, aztán beszélni kezdett, közben pedig egyfolytában az arcomat fürkészte, hogy csakugyan figyelek-e.
Amit a neten találtam a könyvről a Libri oldalán ITT:
- Mielőtt megismertelek, Bella, az életem olyan volt, mint egy holdtalan éjszaka. Nagyon sötét, de azért akadtak csillagok, az értelem apró fénypontjai... Aztán egyszer csak te átszáguldottál az egemen, mint valami meteor, s hirtelen minden lángba borult, minden csupa szépség és ragyogás lett. Amikor elváltunk, amikor a meteor lehullt a láthatár mögé, minden elsötétült. Csakhogy a szememet már elvakította a fény: nem láttam többé a csillagokat. És így már nem volt értelme semminek. "
Amit a neten találtam a könyvről a Libri oldalán ITT:
Bella mer szeretni. Az élete árán is. Edward Cullen titkokkal terhes hosszú élete során először igazán boldog végre. És ekkor kezdődnek csak az igazi bajok. Egyetlen ostoba pillanat végzetes következményekkel jár. Edward maga mögött hagy mindent, Bella pedig majdnem belehal a veszteségbe. S miközben hátborzongató halálesetek tartják izgalomban Forks városát, különös árnyak kószálnak a rezervátum körüli erdőkben, Bellát pedig egy furcsa hang bűvöli egyre hajmeresztőbb őrültségekbe. A földgolyó túloldalán Edward végzetes lépésre készül, de ezzel csak még nagyobb veszélybe sodorja valamennyiüket... Hát mégis rémálommá válhat ez a szerelem? Elfogyhat, mint a Hold?
Az én szubjektív véleményem a könyvről:
A megjelenés napján birtokolni akartam a magyar kiadású könyvet, bár előzőleg bevallom a neten kiolvastam a kalózfordítást, bár nem végig. (Szörnyű így gép előtt görnyedni és a fordítás is összecsapott volt, plusz nem ért még az amúgy is uborkásüveg nagyságú szemüvegemre még néhány dioptriát a regény)
Hasonlóan mint a Harry Potter sztorikat a megjelenés napján vehettem kézbe hála az előjegyzéseknek és a mai könyvipar marketingjének -20%-al olcsóbban. Juhéjj! Amúgy sem bírtam volna ki az Alkonyat után, hogy ne kezdjem el az újabb folytatást, mert kíváncsi voltam mi vár Bellára, és az ő vámpír szerelmére Edwardra.
Miután beszereztem a könyvet másnap utaztam Pécsre Ildihez, meg a PEN-re de a vonaton máris olvasni kezdtem, és hazafelé sem tettem le egy percre sem. Sokkal komorabb folytatást kaptam amikor is kezembe vehettem a könyvet, de még így is szerettem ezt a kötetet is. A sztorit nem lövöm le, bár sokan már úgyis olvasták vagy netán moziban is láttátok már.
Az én szubjektív véleményem a könyvről:
A megjelenés napján birtokolni akartam a magyar kiadású könyvet, bár előzőleg bevallom a neten kiolvastam a kalózfordítást, bár nem végig. (Szörnyű így gép előtt görnyedni és a fordítás is összecsapott volt, plusz nem ért még az amúgy is uborkásüveg nagyságú szemüvegemre még néhány dioptriát a regény)
Hasonlóan mint a Harry Potter sztorikat a megjelenés napján vehettem kézbe hála az előjegyzéseknek és a mai könyvipar marketingjének -20%-al olcsóbban. Juhéjj! Amúgy sem bírtam volna ki az Alkonyat után, hogy ne kezdjem el az újabb folytatást, mert kíváncsi voltam mi vár Bellára, és az ő vámpír szerelmére Edwardra.
Miután beszereztem a könyvet másnap utaztam Pécsre Ildihez, meg a PEN-re de a vonaton máris olvasni kezdtem, és hazafelé sem tettem le egy percre sem. Sokkal komorabb folytatást kaptam amikor is kezembe vehettem a könyvet, de még így is szerettem ezt a kötetet is. A sztorit nem lövöm le, bár sokan már úgyis olvasták vagy netán moziban is láttátok már.
Jön június 30-án (USA-premier degondolom kis hazánkban is akkortájt lesz) a mozikba S. Meyer Eclipse könyvből forgatott film. Röviden: Jacob Black még izmosabb, Edward még sápadtabb, Bella még szerelmesebb, és a tisztáson még több a virág.
Szerintem a film akciómentes lesz, és nem fogja átadni a könyvbeli érzelmeket (Jacob-Bella-Edward háromszög) de azért ott leszek a moziban, és megnézem. Mert érdekel, és a könyvek mellé kell egy kis vizuális élmény, még ha néhol szegényes és esetleg csalódásba torkolló is. Mazohista vagyok nah!
Tinilányok bugyija már nedvesedik a félmeztelen Taylor Lauter-től, és Robert Pattinson álmos fejétől. Anno a New Moon-nál iszonyatos őrület volt a moziban. Átlagéletkor 13 mínusz, anyukámmal mentem megnézni (mert hát ő is szereti a twilight sztorit egyem a szívét) és szegény cikinek érezte magát. Bármi olyan jelenetnél ahol érzelmek voltak, vagy meztelen testrészek a lányok sikkantottak, és csapatostul jártak ki és be a moziba. Talán megbeszélni mentek ki a film részleteit? vagy mindnek egyszerre kellett pisilni az izgalomtól? vagy elcsöppentek? erre sosem jövök rá már.
Nem értem a nagy őrületet, de hát lehet, hogy már kinőttem ebből, hogy mozisztárokért legyek oda. Könyvben jobban szeretem a sztorit mint a vásznon!
110 nap múlva elkezdődik az őrület. Ez meg itt a trailer íme:
Szerintem a film akciómentes lesz, és nem fogja átadni a könyvbeli érzelmeket (Jacob-Bella-Edward háromszög) de azért ott leszek a moziban, és megnézem. Mert érdekel, és a könyvek mellé kell egy kis vizuális élmény, még ha néhol szegényes és esetleg csalódásba torkolló is. Mazohista vagyok nah!
Tinilányok bugyija már nedvesedik a félmeztelen Taylor Lauter-től, és Robert Pattinson álmos fejétől. Anno a New Moon-nál iszonyatos őrület volt a moziban. Átlagéletkor 13 mínusz, anyukámmal mentem megnézni (mert hát ő is szereti a twilight sztorit egyem a szívét) és szegény cikinek érezte magát. Bármi olyan jelenetnél ahol érzelmek voltak, vagy meztelen testrészek a lányok sikkantottak, és csapatostul jártak ki és be a moziba. Talán megbeszélni mentek ki a film részleteit? vagy mindnek egyszerre kellett pisilni az izgalomtól? vagy elcsöppentek? erre sosem jövök rá már.
Nem értem a nagy őrületet, de hát lehet, hogy már kinőttem ebből, hogy mozisztárokért legyek oda. Könyvben jobban szeretem a sztorit mint a vásznon!
110 nap múlva elkezdődik az őrület. Ez meg itt a trailer íme:
Megint újabb és újabb vámpíros könyvek vannak kilátásban, amin már szemem se rebben hiszen tudom, hogy mennyire jól jövedelmező (de vajon még meddig)? meglovagolni ezt a hullámot.
Belelestem a bookline várható megjelenéseibe, hátha találok valami jót, de hát szomorúan vettem tudomásul, hogy nincs igazán nekem való (ami tetszik már elő van jegyezve, szám szerint csak 4 könyv mint Franciadrazsé Vass Virágtól, a Fucking Berlin, meg Lidércfény, Ott leszel? )
Most jönnek azonban a Kárpát medence vámpírjai Christeen Feehan-tól, Sötét herceg címmel, amiről még füljegyezetet sem találtam annyira új. Vagy annyira tré? Nem ismerem az írót, a kiadó az Ulpius. A borító sem győzött meg igazán. A pink betűk nálam nem a vámpírok kategória, hacsak nem egy plázacica szeret bele egybe, aki mindig rózsaszín cuccokat hord amolyan Dr.Szöszi feelinggel. Ha vámpír és könyv az fekete, vörös, esetleg más sötét színek. De hogy pink? Wáóóó! Kíváncsi vagyok arra a fülszövegre!
A másik könyvet az Egmont kiadó adja ki, de a célcsoport 14 felett van belőve a kategóriáknál, de nem értem egyszerűen miről szól a Vámpírparádé a fülszövege alapján. Segítsetek kitalálni!
1.Halihó! Érdekel az örök ifjúsággal megfűszerezett dögös szépség?
2. Jöhetnek a trendi cuccok, ráadásul ingyen?
3. A vadi új hapim, Bobby igenis tudja, mit kezdjen egy vamp vámpírral.
4. A főszabály: Rá kell venni a stylistunkat, hogy váltsa fel az eleganciát extravagnciával.
5. Mellisande, a kis boszi rámozdult a pasimra, és most azon teper, hogy az egész sulit vámpírsereggé alakítsa. De azért most is lesz kivétel: én.
Én aztán mindenkit megmentek a trendek tikkasztó hatásától és más hasonlóan halálos következményeitől.
Vajon mik lehetnek azok a trendek tikkasztó hatásai? Ez valami vicces könyv lesz? Esetleg vmi glossy vagy chick lite regény vámpírvérrel fűszerezve? Nem vágom!
Jön Lara Adrien új sztorja amely a Vámpír éjjele címere hallgat. Az egy sem tetszett már (Vámpír csókja). Örültem is neki, hogy megnyertem mert ha pénzt adtam volna ki rá akkor mérges lettem volna az fix.
Belelestem a bookline várható megjelenéseibe, hátha találok valami jót, de hát szomorúan vettem tudomásul, hogy nincs igazán nekem való (ami tetszik már elő van jegyezve, szám szerint csak 4 könyv mint Franciadrazsé Vass Virágtól, a Fucking Berlin, meg Lidércfény, Ott leszel? )
Most jönnek azonban a Kárpát medence vámpírjai Christeen Feehan-tól, Sötét herceg címmel, amiről még füljegyezetet sem találtam annyira új. Vagy annyira tré? Nem ismerem az írót, a kiadó az Ulpius. A borító sem győzött meg igazán. A pink betűk nálam nem a vámpírok kategória, hacsak nem egy plázacica szeret bele egybe, aki mindig rózsaszín cuccokat hord amolyan Dr.Szöszi feelinggel. Ha vámpír és könyv az fekete, vörös, esetleg más sötét színek. De hogy pink? Wáóóó! Kíváncsi vagyok arra a fülszövegre!
A másik könyvet az Egmont kiadó adja ki, de a célcsoport 14 felett van belőve a kategóriáknál, de nem értem egyszerűen miről szól a Vámpírparádé a fülszövege alapján. Segítsetek kitalálni!
1.Halihó! Érdekel az örök ifjúsággal megfűszerezett dögös szépség?
2. Jöhetnek a trendi cuccok, ráadásul ingyen?
3. A vadi új hapim, Bobby igenis tudja, mit kezdjen egy vamp vámpírral.
4. A főszabály: Rá kell venni a stylistunkat, hogy váltsa fel az eleganciát extravagnciával.
5. Mellisande, a kis boszi rámozdult a pasimra, és most azon teper, hogy az egész sulit vámpírsereggé alakítsa. De azért most is lesz kivétel: én.
Én aztán mindenkit megmentek a trendek tikkasztó hatásától és más hasonlóan halálos következményeitől.
Vajon mik lehetnek azok a trendek tikkasztó hatásai? Ez valami vicces könyv lesz? Esetleg vmi glossy vagy chick lite regény vámpírvérrel fűszerezve? Nem vágom!
Jön Lara Adrien új sztorja amely a Vámpír éjjele címere hallgat. Az egy sem tetszett már (Vámpír csókja). Örültem is neki, hogy megnyertem mert ha pénzt adtam volna ki rá akkor mérges lettem volna az fix.
Hoppááááá! Március 15-én (pont nemzetünk ünnepén? wtf? ) jelenik meg a True Blood sorozat 4. része amit ma fedeztem fel a Bookline oldalán ITT.
A történetről annyit, hogy Eric a vámpírvezér, Bill főnöke elveszti emlékeit, bejönnek a képbe a boszorkányok (vámpírok és vérfarkasok alakváltók és bacháns nők után már nem is meglepő) és amíg Sookie vámpír szerelme Bill Peruban üdül kitör egy jó kis balhé. Még több vér várható, már csak a címből kiindulva is
Előjegyzés megtörtént a részemről, alig 1 hónap és olvashatom is ;) És még a borító is tetszik. Ki várja már??
A történetről annyit, hogy Eric a vámpírvezér, Bill főnöke elveszti emlékeit, bejönnek a képbe a boszorkányok (vámpírok és vérfarkasok alakváltók és bacháns nők után már nem is meglepő) és amíg Sookie vámpír szerelme Bill Peruban üdül kitör egy jó kis balhé. Még több vér várható, már csak a címből kiindulva is
Előjegyzés megtörtént a részemről, alig 1 hónap és olvashatom is ;) És még a borító is tetszik. Ki várja már??

















