Mi történik, ha két fiatal tweet csatába kezd a családi burgezőik nevében? Ráadásul tegyük fel, hogy ez a két fiatal éppen csak kezd összebarátkozni egymással a való életben? Az eminens Pepper és az osztály bohóca, Jack kapcsolatát követhetjük nyomon a legújabb Vörös Pöttyös történetben. Tartsatok bloggereinkkel, hogy megtudjátok, mit szóltak a vérre menő szópárbajokhoz!
Amikor a Maxim Kiadó felkért, és felajánlott két mozijegyet a blogom olvasóinak a Nap nap után című filmre, akkor esett le, hogy héjjjj nekem ez a könyv megvan. Még a régi munkahelyemen kaptam az egyik kedves kollégámtól (köszi Éva!), és úgy voltam vele, hogy ha már csinálok egy nyereményjátékot, az hogy néz ki, hogy én nem olvasom el? Hát így gyorsan belekezdtem a Nap nap utánba és le sem tudtam tenni annyira tetszett és sodort magával
Ha emlékeztek, akkor tudjátok, hogy október elején én is részt vettem a Book a Sloth Club (a következőkben BASC) első tesztdobozának véleményezői között. Az akkori doboz bár tetszett, azért voltak hibái, de a BASC csapata pozitívan állt a kritikákhoz, amikor én és a többi bloggertársam megírta a véleményét. Ez azért is kellett, hogy a novemberi, azaz az első igazi doboz 100%-os legyen. És jelentem, hogy a BASC csapata jól vizsgázott.
A novemberi éles doboz sok-sok meglepit tartalmaz és egy nagyon szuperül összerakott és igényes pakkot bontogathattam. Alább megnézheted, hogy mit tartalmaz a doboz. Előre szólok, hogy aki még nem kapta kézhez a sajátját, azoknak SPOILERES lesz a bejegyzést többi része.
Ez a nyár más mint a többi… Ez a nyár mindent megváltoztat… Belly előző nyara érzelmileg igazi hullámvasút volt, ám az igazi utazás a lány életében még csak most kezdődik el. Idén nyáron átadja a helyét a játéknak a gyász, és a komoly érzelmek teljesen átveszik a helyüket a kamaszos duzzogástól, és medencében úszás helyett fontosabbak lesznek a barátok, és a családtagok. Tarts velünk és kövesd figyelemmel a Nyár trilógia 2. részét, melyben Belly, Jeremiah, és Conrad élete teljesen felfordul, amikor a Couisins beach-i tengerparti házikó jövője is veszélybe kerül
Ez az nyár sok mindenre megtanítja a főszereplőket és sok meglepetést okozhatnak nekünk olvasóknak is. Bár most tél van, de Nincs nyár nélküled illetve nélkületek!
Kiera Cass - Az Igazi (Párválasztó trilógia #3)
Mostanság bizton állíthatom, hogy nem volt olyan sorozat, aminek így vártam volna a végét. Nem mondom, hogy 100%-ig odáig voltam a Párválasztó sorozat első részéért (írtam róla itt), de a második rész után (Elit - itt írtam arról is) nagyon-nagyon-nagyon-nagyon kíváncsi voltam, hogy mivel zárul le a trilógia.
Én csak most kezdek rájönni, hogy bármi történjék is…mindig marad köztünk egy kapocs, ami téged hozzám fűz. Sosem lesz olyan, hogy ne aggódjak érted. Sosem fordulhat elő, hogy ne számítson mit teszel. Mindig is fontos leszel számomra.
Mostanság bizton állíthatom, hogy nem volt olyan sorozat, aminek így vártam volna a végét. Nem mondom, hogy 100%-ig odáig voltam a Párválasztó sorozat első részéért (írtam róla itt), de a második rész után (Elit - itt írtam arról is) nagyon-nagyon-nagyon-nagyon kíváncsi voltam, hogy mivel zárul le a trilógia.
Amikor a jéghideg víz a bőrödhöz ér, még nem vagy biztos benne. De amikor kezded elveszíteni az uralmat a tested felett, amikor először megérzed a reccsenést valahol a lapockád tájékán, majd amikor a koponyád éles csattanással a sziklának ütődik, már biztosan tudod: itt van vége….
Vagy mégsem?
Nem. Soha nincs vége. Hogy miért? Tarts velünk május 1-13-ig Patrick Ness felkavaró és ragyogó könyvének blogturnéján, s talán megleleled a választ a kérdésre. A turné során megismerheted a regény roppant tehetséges íróját, a könyv nagyszerű karaktereit, olvashatsz virtuális világokról, mazsolázgathatsz az idézetek között.
2014. április 25-től minden másnap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok.
Végigment egy ilyen körbeposzt a bloggerek között, ahol szépen kivesézték milyen YA (young adult - fiatal felnőttekről/felnőtteknek szóló) regényeket olvastak. Gondoltam én is körbejárom a témát, és találtam is pár YA listát, úgyhogy szemezgettem róluk, hogy mik azok amiket én már olvastam, mik azok amiket szeretnék folytatni, és mik azok, amik bár népszerűségnek örvendenek, de engem hidegen hagytak/hagynak.
Egyébként ha már YA, akkor Lobo írt a témában egy jó kis blogot "YA a hipszer kifejezés" címmel. Olvassátok előbb azt, aztán képbe kerültök!
Azt hiszem én imádom a YA könyveket. Ha nem krimit, és romantikus regényeket olvasom, akkor nálam nyert ügyük van a 14-18 év közötti fiatalok sztorijainak. Lehetnek ezek iskolában játszódósak, varázslósak, vámpírosok, zombisak, disztópiák, sci-fik, fantasyk vagy krimik, egyszóval bármilyenek csak a tinik világa köré épüljön. Persze a felnőttek is érdekesek, de azért valahogy úgy gondolom, hogy jó megismerni a kamaszokat, egyszerűbb velük "átlényegülni", hiszen bakker ilyen dolgok velem is megtörténtek. Jó, nem az, hogy egy vámpírba szerettem bele, hanem hogy kicikiztek a suliban és ettől önértékelési zavaraim lettek. Vagy plátói szerelmem lett (aki nem egy tündér volt netán egy vérfarkas vagy zombi) hanem a suli legmenőbb sráca, aki persze rám se hederített stb..stb.. :)
Egyébként ha már YA, akkor Lobo írt a témában egy jó kis blogot "YA a hipszer kifejezés" címmel. Olvassátok előbb azt, aztán képbe kerültök!
Azt hiszem én imádom a YA könyveket. Ha nem krimit, és romantikus regényeket olvasom, akkor nálam nyert ügyük van a 14-18 év közötti fiatalok sztorijainak. Lehetnek ezek iskolában játszódósak, varázslósak, vámpírosok, zombisak, disztópiák, sci-fik, fantasyk vagy krimik, egyszóval bármilyenek csak a tinik világa köré épüljön. Persze a felnőttek is érdekesek, de azért valahogy úgy gondolom, hogy jó megismerni a kamaszokat, egyszerűbb velük "átlényegülni", hiszen bakker ilyen dolgok velem is megtörténtek. Jó, nem az, hogy egy vámpírba szerettem bele, hanem hogy kicikiztek a suliban és ettől önértékelési zavaraim lettek. Vagy plátói szerelmem lett (aki nem egy tündér volt netán egy vérfarkas vagy zombi) hanem a suli legmenőbb sráca, aki persze rám se hederített stb..stb.. :)
"Egy kicsit várt, aztán beszélni kezdett, közben pedig egyfolytában az arcomat fürkészte, hogy csakugyan figyelek-e.
Amit a neten találtam a könyvről a Libri oldalán ITT:
- Mielőtt megismertelek, Bella, az életem olyan volt, mint egy holdtalan éjszaka. Nagyon sötét, de azért akadtak csillagok, az értelem apró fénypontjai... Aztán egyszer csak te átszáguldottál az egemen, mint valami meteor, s hirtelen minden lángba borult, minden csupa szépség és ragyogás lett. Amikor elváltunk, amikor a meteor lehullt a láthatár mögé, minden elsötétült. Csakhogy a szememet már elvakította a fény: nem láttam többé a csillagokat. És így már nem volt értelme semminek. "
Amit a neten találtam a könyvről a Libri oldalán ITT:
Bella mer szeretni. Az élete árán is. Edward Cullen titkokkal terhes hosszú élete során először igazán boldog végre. És ekkor kezdődnek csak az igazi bajok. Egyetlen ostoba pillanat végzetes következményekkel jár. Edward maga mögött hagy mindent, Bella pedig majdnem belehal a veszteségbe. S miközben hátborzongató halálesetek tartják izgalomban Forks városát, különös árnyak kószálnak a rezervátum körüli erdőkben, Bellát pedig egy furcsa hang bűvöli egyre hajmeresztőbb őrültségekbe. A földgolyó túloldalán Edward végzetes lépésre készül, de ezzel csak még nagyobb veszélybe sodorja valamennyiüket... Hát mégis rémálommá válhat ez a szerelem? Elfogyhat, mint a Hold?
Az én szubjektív véleményem a könyvről:
A megjelenés napján birtokolni akartam a magyar kiadású könyvet, bár előzőleg bevallom a neten kiolvastam a kalózfordítást, bár nem végig. (Szörnyű így gép előtt görnyedni és a fordítás is összecsapott volt, plusz nem ért még az amúgy is uborkásüveg nagyságú szemüvegemre még néhány dioptriát a regény)
Hasonlóan mint a Harry Potter sztorikat a megjelenés napján vehettem kézbe hála az előjegyzéseknek és a mai könyvipar marketingjének -20%-al olcsóbban. Juhéjj! Amúgy sem bírtam volna ki az Alkonyat után, hogy ne kezdjem el az újabb folytatást, mert kíváncsi voltam mi vár Bellára, és az ő vámpír szerelmére Edwardra.
Miután beszereztem a könyvet másnap utaztam Pécsre Ildihez, meg a PEN-re de a vonaton máris olvasni kezdtem, és hazafelé sem tettem le egy percre sem. Sokkal komorabb folytatást kaptam amikor is kezembe vehettem a könyvet, de még így is szerettem ezt a kötetet is. A sztorit nem lövöm le, bár sokan már úgyis olvasták vagy netán moziban is láttátok már.
Az én szubjektív véleményem a könyvről:
A megjelenés napján birtokolni akartam a magyar kiadású könyvet, bár előzőleg bevallom a neten kiolvastam a kalózfordítást, bár nem végig. (Szörnyű így gép előtt görnyedni és a fordítás is összecsapott volt, plusz nem ért még az amúgy is uborkásüveg nagyságú szemüvegemre még néhány dioptriát a regény)
Hasonlóan mint a Harry Potter sztorikat a megjelenés napján vehettem kézbe hála az előjegyzéseknek és a mai könyvipar marketingjének -20%-al olcsóbban. Juhéjj! Amúgy sem bírtam volna ki az Alkonyat után, hogy ne kezdjem el az újabb folytatást, mert kíváncsi voltam mi vár Bellára, és az ő vámpír szerelmére Edwardra.
Miután beszereztem a könyvet másnap utaztam Pécsre Ildihez, meg a PEN-re de a vonaton máris olvasni kezdtem, és hazafelé sem tettem le egy percre sem. Sokkal komorabb folytatást kaptam amikor is kezembe vehettem a könyvet, de még így is szerettem ezt a kötetet is. A sztorit nem lövöm le, bár sokan már úgyis olvasták vagy netán moziban is láttátok már.











